Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

Pidgin Musictracker - czyli pokaż czego słuchasz w pidginie

Krzysztof Rygielski | 2009-07-14 12:40 | Kategorie: Linux, Pidgin

Już jakiś czas temu szukałem sposobu na wyświetlanie w pidginie informacji o słuchanym utworze. Najpierw znalazłem do tego jakiś skrypt amaroka (v. 1.4.x). Potem jednak znalazłem wtyczkę pidgin-musictracker.

Po pobraniu źródeł najpierw sprawdziłem czy wtyczka się skompiluje (standardowe configure, make...). Potem, aby wszystko było jak devele PLD przykazali, przygotowałem speca aby zbudować paczkę. Po jakimś czasie w końcu się udało, paczka się zbudowała. Chyba wszystko jest w porządku, bo nie gubi żadnych plików ani nic podejrzanego się nie dzieje. Rpm'a dla PLD można pobrać z mojego repozytorium. Zgłosiłem speca na pld-devel, ale na razie bez odzewu ;-)

Po restarcie pidgina wtyczka pojawia się w liście wtyczek:

W konfiguracji mamy możliwość wyboru odtwarzacza (wybór jest spory) ja wybrałem wówczas (miałem jeszcze kde3) Amarok 1.x.x:

Potem w menu Narzędzia -> MusicTracker mamy możliwość uruchomienia wtyczki, co zaowocuje pokazaniem sie w statusie informacji z odtwarzacza muzyki :-)

Po przesiadce na kde4 ustawienia dla Amaroka 1.x.x oczywiście przestały działać. Wprawdzie w wyborze odtwarzacza nie ma amaroka 2, ale wystarczy wybrać jako odtwarzacz opcję MPRIS (ponieważ tego właśnie interfejsu używa amarok 2) lub "Wykryj automatycznie" i wtyczka działa jak trzeba :-)