Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

Array.indexOf i problem w przeglądarce Internet Explorer

Krzysztof Rygielski | 2010-09-27 13:32 | Kategorie: Javascript, jQuery

Pracując przy jednym z projektów naciąłem się na głupią rzecz. W javascript potrzebowałem odnaleźć sprawdzić, czy pewien element znajduje się w tablicy. Intuicyjnie zastosowałem tutaj metodę indexOf, czyli coś w tym stylu:

Jak za darmo i legalnie stworzyć dzwonek do iPhone

Krzysztof Rygielski | 2010-06-25 16:59 | Kategorie: iPhone

Dodawanie dzwonków do iPhone'a oficjalnie może odbywać się tylko za pomocą programu iTunes. W dzwonki takowe można tworzyć tylko z utworów zakupionych przez iTunes. Alternatywą jest jailbreak iPhone'a, wówczas można korzystać ze sporego zasobu dzwonków z repozytoriów Cydii. Istnieje jednak inne rozwiązanie umożliwiające stworzenie dzwonka w iTunes, bez jaibreak'owania iPhone'a, używając własnych utworów np. w formacie mp3. Rzeczone rozwiązanie znalazłem w tym artykule autorstwa Alexii Petrakos. Nie jest to może nic odkrywczego, ale informacja może być przydatna dla kogoś, kto jeszcze o tym nie wie. Dla mnie to coś nowego :-)

Toruńskie MZK i miłe zaskoczenie podejściem do klienta

Krzysztof Rygielski | 2010-06-11 14:53 | Kategorie: Inne

Jakieś 2 miesiące temu dzięki Wykopowi trafiłem na stronę MZK, gdzie umieszczono list do tej firmy w sprawie osób odtwarzających głośną muzykę z telefonów komórkowych. W pełni się z treścią tego listu zgadzam i również poparłem emailowo ten wniosek. Przyznam, że nie spodziewałem się jakiegokolwiek odzewu (sam fakt, że MZK zamieściło ten list był już zaskakujący). Można się jednak było mile rozczarować.

Strony przeniesione na hosting w VIPserv

Krzysztof Rygielski | 2010-05-13 13:59 | Kategorie: Inne, Rails, Ruby, Sinatra

Kiedy wystartowałem z tym blogiem, hostowałem go na moim własnym serwerze stojącym u mnie w domu. Zaletą takiego rozwiązania były m.in. fizyczny dostęp do maszyny i nieograniczone możliwości konfiguracji. Wadami były wydajność i niska szybkość domowego łącza. Dlatego zdecydowałem się znaleźć nowy hosting.

KDE4 i usypianie laptopa z klawiatury

Krzysztof Rygielski | 2010-05-06 00:04 | Kategorie: Linux, KDE4

Opcja usypiania laptopa to calkiem użyteczna funkcja. Nie trzeba czekać aż cały system wstanie, logować się, czekać aż załaduje się środowisko. W moim przypadku jeszcze muszę ustawiać działanie 2 monitorów. Wybudzając komputer z uśpienia mam od razu działające środowisko w takiej postaci, w jakiej ostatnio zakończyłem pracę i to w trybie natychmiastowym.