Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

Małe porządki w tożsamości sieciowej

Krzysztof Rygielski | 2010-10-06 17:19 | Kategorie: Inne

Jak widać, blog zmienił swoją lokalizację. Podobnie też moja strona domowa ( z krzysztof-rygielski.pl przeniosłem na rygiel.net).

Ostatnio dopadł mnie mały kryzys tożsamości sieciowej :-) Postanowiłem zebrać to wszystko trochę do kupy. Poza tym, jeśli chodzi o moją stronkę-wizytówkę uznałem, że nowa nazwa będzie łatwiejsza w zapisie oraz przekazie pisemnym i słownym. No i koszt utrzymania de facto jednej domeny .net zamiast dwóch domen .pl jest nieco niższy.

Zarówno pierwsza jak i druga domena nieco już na siebie zapracowały. Pierwsza pojawia się bardzo wysoko przy szukaniu mojego nazwiska w google. Druga doczłapała się do pagerank 2. Ale co tam, nie musiałem się nijak napinać przy ich pozycjonowaniu więc nowe adresy też same z czasem się wdrapią na swoje miejsca :P

Domena riggy.pl nadal działa i stare linki do postów również. Zostają po prostu przekierowane w nowe miejsce. Moja stara wizytówka też jeszcze przez jakiś czas będzie działać, do czasu wygaśnięcia.

Z kolejnych zmian mam w planie totalną przebudowę bloga. Chcę dokonać migracji na Rails 3.0 i zrobić nową szatę graficzną. Ale jeszcze trochę czasu upłynie zanim te zmiany wprowadzę ;-)