Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

KDE4 - podejście kolejne

Krzysztof Rygielski | 2009-07-12 22:45 | Kategorie: Linux, KDE4

Od dłuższego czasu przymierzałem się do przesiadki na Kde4. Wcześniej po prostu nie spełniało w 100% moich oczekiwań. Poza tym, odstręczała mnie perspektywa ponownego dostosowywania środowiska pracy... po prostu lenistwo ;-) Ale postanowiłem spróbować ponownie.

Zmusiła mnie do tego pewna okoliczność. Jakiś czas temu zainstalowałem Netbeans'a 6.7. Wszystko było ładnie, pięknie, gdyby nie to, że przy każdorazowym zamykaniu Netbeansa, lub zamykaniu Rails Console, czy też przy innych akcjach, cała sesja graficzna po prostu się wysypywała. Po n-tym takim incydencie powiedziałem sobie - dosyć...

Zrobiłem backup całego systemu, zainstalowałem metapackage-kde4 z poldka i aktualnie jestem na etapie przyzwyczajania się do nowego środowiska. Większość rzeczy już sobie skonfigurowałem. Co najważniejsze, Netbeans już nie powoduje wysypania się całego środowiska graficznego :-)

Całość prezentuje się całkiem obiecująco. Chociaż są rzeczy, które niezbyt mi się podobają. Np. Amarok 2. Twórcy interfejsu graficznego nowego amaroka chyba zbytnio popuścili wodze fantazji... Ale kto wie, może jeszcze coś się zmieni.

Póki co oswajam się z KDE4 dalej. Być może napiszę jeszcze tutaj co nieco na ten temat.