Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

Pidgin - emotikony kadu

Krzysztof Rygielski | 2009-04-06 12:46 | Kategorie: Linux, Pidgin

Jakiś czas temu przesiadłem się na pidgina. Wcześniej używałem kadu do obsługi protokołu gg i kopete do jabbera. Chciałem jednak mieć wszystko razem, jednak kopete nie posiada w pełni poprawnej obsługi protokołu gadu-gadu. Pidgin, pomimo mało intuicyjnej obsługi i kiepskiego wyglądu, sprawdza się doskonale. Postanowiłem sobie, że dołączę sobie zestaw emotikon taki, jak miałem w kadu. Kwestia sentymentu ;-)

Pogooglałem i znalazłem ten schemat ikon. Niestety, linki są martwe i nie da się tego ściągnąć. Autor wskazał na pierwowzór, ikony przeniesione do pidgina z GaduGadu. Ściągnąłem ten zestaw i zabrałem się za przeróbki, wykorzystując emotki kadu. Z efektu jestem zadowolony. Być może czegoś tam jeszcze brakuje, pewnie w trakcie używania wychwycę jakiś błąd, który poprawię. Motyw można pobrać sobie tutaj.

Z dodaniem motywu do pidgina już był niestety problem. Wchodząc w Ustawienia->Zestawy emotikon kliknałem dodaj i wybrałem zestaw. Niestety, nie działa. Próbowałem na różne sposoby, ale bez rezultatu. Ostatecznie postanowiłem skopiować pliki ręcznie w odpowiednie miejsce. I tutaj jest przykład nieintuicyjności pidgina. Szukałem katalogu .pidgin czy czegoś w tym stylu. Okazało się, że właściwy katalog to .purple... W nim znajduje się podkatalog smileys i tam należy wrzucić katalog z motywem emotikon. Działa i mogę się cieszyć emotkami w stylu kadu w moim pidginie :-)