Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

Siła Twittera - profil na pierwszej stronie wyników google w kilka dni

Krzysztof Rygielski | 2009-04-29 11:27 | Kategorie: Twitter

Od pewnego czasu używam Twittera korzystając z Twituxa, o uruchomieniu którego pisałem jakiś czas temu. Zaledwie kilka dni wystarczyło aby przekonać się o sile tego serwisu.

Konto założyłem dokładnie 4 kwietnia. W tym czasie jednak nie używałem go jakoś intensywnie. Bardziej skupiłem się na uruchomieniu Twituxa, szukaniu alternatywnych klientów desktopowych lub wręcz napisaniu własnego w ruby, przy użyciu api dla twittera. Pierwsze wpisy, będące bardziej testami, zacząłem dodawać jakieś 10 dni po założeniiu konta (13-14 kwiecień). Dziś z czystej ciekawości wpisałem sobie w google moje nazwisko i ku mojemu zdziwieniu mój profil jest całkiem wysoko na liście wyników:

Wyniki wyszukiwania

Jak widać, mój profil twittera jest na czwartej pozycji. Wyżej są linki do stron związanych z innymi osobami o takim samym nazwisku, w tym z wokalistą zespołu Paraliż Band. Nawiasem mówiąc, ktoś mnie kiedyś nagabywał na gadu gadu, sądząc, że jestem owym wokalistą :-)

Linki poniżej, tak się składa, też są związane ze mną. Dotyczą speca do ikonek, który napisałem jakiś czas temu i usiłowałem przepchnąć na pld-devel. Zasadniczo ponoć spec jest ok, ale chyba nikt go nie dodał do cvs. Ale wpis na liście dyskusyjnej i tak się wybił wysoko :-) Szkoda, że zamiast tego gdzieś w tych wynikach nie ma linku do tej strony, ale kto wie, nigdy nic nie wiadomo :-)