Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

Twitux pod KDE3 - wreszcie uruchomiony

Krzysztof Rygielski | 2009-04-14 12:58 | Kategorie: Linux, Twitter

Jakiś czas temu próbowałem uruchomić u siebie Twituxa. Wówczas nie udało mi się. W międzyczasie szukałem alternatyw. Próbowałem odpalić gwibbera zbudowanego ze speca ale, nie wiedzieć czemu, nie chciał ruszyć. Wreszcie znalazłem rozwiązanie jak odpalić nieszczęsnego Twituxa pod KDE3.

Dzięki google dowiedziałem się, że Twitux nie będzie funkcjonował bez gnome-keyring, który przechowuje hasła dla aplikacji gtk. W związku z tym zainstalowałem co potrzeba:

$ poldek -i gnome-keyring gnome-keyring-manager

Dokopałem się do informacji, że do poprawnego działania należy ręcznie uruchomić gnome-keyring-daemon. Ale zwyczajne uruchomienie Twituxa spowodowało bezproblemowe uruchomienie gnome-keyring-managera i utworzenie bazy kluczy. Hasło do Twittera zostało tam zapisane i Twitux działa :-)

Jedna rzecz jednak wydaje mi się dziwna. Zaznaczając opcję View->Friends Timeline, zamiast przyjaciół, widzę swoje własne komunikaty, jakbym wybrał My Timeline. Nie wiem czy właśnie tak ma to działać, czy to tylko jakiś błąd. Pomijając jednak ten drobiazg, Twitux wreszcie śmiga :-)

Sprostowanie: Friends Timeline działa dobrze. Komunikat pojawił się dopiero kiedy ktoś z moich znajomych dodał nowy wpis :-)