Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

CentOS, cPanel i nie generujące się statystyki webalizera

Krzysztof Rygielski | 2009-09-24 13:25 | Kategorie: Linux, cPanel

Na pewnym serwerze, pracującym na CentOS z zainstalowanym cPanelem jakiś czas temu przestały generować się statystyki. Powód? Niejasny. Długo dłubałem i szukałem przyczyny. Problem sprawiał też fakt, że na tym serwerze wiele aplikacji, w tym webalizer, jest zainstalowanych w niestandardowych lokalizacjach. Pewnie jakieś wymogi cPanelu.

Mimo wszystko po długim dłubaniu, w panelu WebHost Manager w Statistics Configuration zobaczyłem taki o to tekst:

The server is having trouble keeping up with your statistics processing schedule. You should increase the time between statistic generation, or upgrade the server. If you have recently decreased the time between statistic generation, you may wish to wait that amount of time to see if the server will catch up before changing back.

Opcja robienia upgrade serwera wydała mi sie absurdalna. Więc dłubałem, szukałem, sądziłem, że doszło do jakiegoś przeciążenia przy generowaniu statystyk, ale to również było totalnie bez sensu. Wreszcie dokopałem się do wpisu na blogu Adityo, gdzie znalazłem rozwiązanie. Wystarczyło zupgradować cPanel komendą:

/scripts/upcp

Parę rzeczy chyba się zaktualizowało, o dziwo, nie trwało to długo. Po tej procedurze zamiast poprzedniego komunikatu w WHM zobaczyłem taki:

The server currently is able to keep up with your statistics processing schedule.

Więc chyba wszystko wróciło do normy. W ciągu 24 godzin okaże się, czy statystyki zaczną się znów generować.

Swoją drogą, konieczność aktualizacji jakiegoś oprogramowania, aby serwer odzyskał zdolność generowania statystyk jest dla mnie totalną bzdurą. Nie wiem kto to wymyślił...

Aktualizacja: Niestety, powyższe zabiegi nie pomogły i statystyki się nie generują jak powinny, co 24 godziny. Dostawca nie potrafi rozwiązać problemu tłumacząc, że być może spowodowane to jest obciążeniem systemu, bo generowanie to dość zasobożerny proces. Zaleca wówczas generowanie ręczne... Jak dla mnie to guzik prawda... Na razie tyle w tym temacie... :|