Blog jak widać już nie jest aktualizowany. I raczej nie będzie. Wisi sobie ot tak, ze względów historycznych :)

Ancient Domains of Mystery - powrót do starych, dobrych czasów

Krzysztof Rygielski | 2009-11-26 00:00 | Kategorie: ADOM

Swego czasu, ładnych parę lat temu (żeby nie powiedzieć - wiele...), z pasją grywałem w grę typu roguelike, zatytułowaną Ancient Domains of Mystery, w skrócie ADOM. Nie zachwyca grafiką, ponieważ takowej nie posiada :-) Cały interfejs jest tekstowy a w grę należy zaangażować wyobraźnię i to w sporej dawce. Efekt - doskonała zabawa. Postanowiłem do tego wrócić :-)

Adom znajduje się w repozytorium PLD, więc wczoraj zacząłem już nieco pogrywać. Dorobiłem sobie w konsole profil z odpowiednio dużą wielkością czcionki, specjalnie do grania w Adoma. Póki co idzie mi ciężko, gra nie jest bowiem łatwa. Poza tym, na laptopie gra się dość trudno, gdyż nie ma tutaj klasycznej klawiatury numerycznej, która jest niezastąpiona jeśłi chodzi o poruszanie naszym bohaterem. Zwykłe kursory nie wystarczą, gdyż czasem trzeba się przemieszczać po skosie. Owszem, można używać numerków u góry klawiatury, bądź włączyć numlock i korzystać z pseudo numerycznej klawiatury, ale to strasznie niewygodne.

Chyba znów złapałem bakcyla na Adoma :-) Póki co rozważam zakup klawiatury numerycznej na usb aby móc znów spędzać przy tej wciągającej grze długie godziny. Nie jest to raczej duży wydatek, rzędu kilkunastu złotych plus wysyłka na allegro :-) Na razie się zastanawiam, ale pewnie się zdecyduję :-)